top of page

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Nevíte, jak správně cvičit? Chcete se zbavit bolesti pohybového aparátu nebo posílit tělo a mysl? Časy skupinových lekcí Vám nevyhovují? Napište nám!

 

Vytvoříme pro Vás program, který bude odpovídat Vašim představám a požadavkům. 

V individuálních lekcích jógy se můžeme detailně zaměřit nejen na ásanovou praxi, ale rovněž na pránájámu, očistné techniky a relaxační techniky.

IMG_0231_edited.jpg

SKUPINOVÉ LEKCE

HATHA JÓGA

Hatha jóga představuje spojení dvou energií: sluneční energie ha a měsíční tha. Cílem hatha jógy je harmonizace těchto energií. K harmonizaci dochází skrze vědomou práci s dechem a energií (pránájáma), průpravná cvičení, která nás připravují pro jednotlivé ásany (pozice těla), samotné ásany a setrvání v nich při vědomém dechu a skrze relaxaci, kdy dochází k uvolnění těla i mysli.

 

Pokud hledáte cestu za odpočinkem skrze zastavení se za zvuku vlastního dechu, hatha jóga je právě pro vás!

POWER JÓGA

Power jóga je dynamický styl jógy. Jednotlivé pozice na sebe navazují plynule a v rytmu dechu. Lekci provází pozdravy slunci, které tělo zahřívají, protahují a připravují na jednotlivé ásany. Pozornost je v lekci upřena k pozicím těla a vědomému dechu. Naučíte se vědomě dýchat, vnímat své tělo v jednotlivých pozicích a na závěr odpočívat za zvuku relaxační hudby doprovázené slovem lektora.

 

Pokud je pro vás prozatím nepředstavitelné delší dobu setrvávat v jedné pozici, ale rádi byste se uvolnili, protáhli a posílili své tělo, pak je pro vás power jóga ideální volba.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Jóga pro zdravá záda je založena na principech hatha jógy. Důraz je kladen na to, abyste se naučili správně dýchat a využívat kapacitu svých plic. Už díky správnému dechu, působíte na hluboký stabilizační systém, který je klíčem ke správnému držení těla. Nedílnou součástí lekce jsou průpravná cvičení, která připravují tělo na jednotlivé ásany, a pak samotné ásany včetně jejich modifikací. Na závěr uvolníte tělo při relaxaci.
 
Pokud Vás trápí problémy s pohybovým aparátem a hledáte cestu, jak odstranit bolesti apod., je tato lekce určena právě pro vás.

PILATES

Pilates je cvičební metoda, která je založena na těchto základních principech: koncentrace, kontrola, střed těla, plynulost, přesnost a dech. Takže se při pravidelné praxi se můžete těšit na to, že zlepšíte svou flexibilitu, sílu, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Během lekce se rozhýbete, zahřejete a následně se budete věnovat jednotlivým cvikům, které budou postupně rozvíjet flexibilitu páteře, zvyšovat sílu středu těla a protahovat tělo s cílem naučit se správně stát, sedět, ležet a dýchat.
 
Pokud chcete tělo optimálně posílit, protáhnout, či řešíte problémy s pohybovým aparátem a chcete posílit střed těla a odstranit bolesti velkých kloubů v těle, je pilates právě pro vás.

JIN JÓGA

Jin jóga je jemný styl jógy, který vychází z čínského taoismu a klasické hatha jógy. Díky výdrži (od 2 do 5 minut) v jednotlivých pozicích dochází k procvičení, protažení a i uvolnění vazivových tkání, které se nacházejí pod povrchovým svalstvem. Jin jóga cíli i na konkrétní orgány, které se pomocí energie čchi a meridiánů dostávají do rovnováhy.

Hledáte-li intenzivní protažení a odpočinek, pak neváhejte a přijďte na jin jógu.

JEMNÁ JÓGA (JÓGA PRO TĚHOTNÉ)

Jóga pro těhotné - jemná jóga je vhodná po celou dobu těhotenství. Pozice jsou uzpůsobeny změnám, kterými žena během těhotenství prochází. Důraz je kladen na zachování svalových skupin v průběhu těhotenství, plný jógový dech a relaxaci.

Jemná jóga je vhodná nejen pro těhotné, ale i pro ty z vás, kteří chcete jemně protáhnout a uvolnit své tělo. 

HOT JÓGA - YOGA MARGA PARDUBICE

Hot jóga je dynamický styl jógy. Jedná se o ustálenou sestavu 26 ásan (pozic těla) a 2 dechových cvičení. Pořadí pozic je neměnné, jelikož každá z nich připravuje tělo na pozici následující. Lekce probíhá v sále vyhřátém v rozmezí 37° - 40°C. Díky vyšší teplotě je Vaše tělo pružnější a zároveň skrze pocení dochází k celkové detoxikaci organismu.

Více informací naleznete na www.margapardubice.com

bottom of page