top of page

Poprvé na jógu a pilátes do Margy


Chystáte se poprvé na lekci jógy či pilátes a přemýšlíte nad tím, co k tomu budete potřebovat? Co na sebe a co s sebou? Tento krátký článek Vám, doufám, na pár základních otázek odpoví.

Co potřebujeme ke cvičení jógy či pilátes? Odpověď je podložka, pohodlné oblečení a voda. Ve studiu Yoga Marga jsou podložky i veškeré pomůcky pro oba dva druhy cvičení k bezplatnému zapůjčení, takže si je s sebou brát nemusíte. Přejděme tedy k oblečení.

Hlavní věc, na kterou při volbě oblečení myslete, je pohodlí. Vezměte si tričko/ tílko a krátké či delší sportovní kalhoty (kraťasy, elasťáky). U kalhot platí, že by Vás neměly nikde škrtit nebo Vám bránit v pohybu. Tričko či tílko je dobré zvolit takové, které se Vám při obrácených pozicích nebude celé shrnovat. Pokud jdete na lekci hatha jógy, která je spíše pomalejší, zvažte i triko s dlouhým rukávem, aby Vám při protahování neprochladly svaly. Boty není třeba brát na žádnou z lekcí, cvičí se na boso či v ponožkách (je-li to pro Vás příjemnější).

Pokud jste zvyklí při cvičení pít, vezměte si s sebou určitě vodu. Ideálně doporučuji čistou vodu bez bublinek, ale záleží na Vás. V případě, že byste si vodu zapomněli, je možné si ji zakoupit ve studiu.

Podložky ke cvičení jsou ve studiu k zapůjčení, ale pokud například víte, že se více potíte a kloužou se Vám ruce a nohy, doporučuji si s sebou brát i ručník, který si položíte na podložku.


Nyní je to už snad vše a lekce může začít! Pokud by Vás i tak napadly nějaké dotazy týkající se Vaší první lekce, neváhejte a napište mi. Těším se na Vás!


Picture: http://img5a.flixcart.com/image/kit/a/n/x/ls-3240-liveup-yoga-set-original-imaefzrct2dhgf3b.jpeg