Jak začít a nepřestat?


Každý z nás po něčem touží a o něčem sní. Každý z nás si jednou za čas řekne, tak a od pondělí to změním. Ale po magickém pondělí plném nadšení z plánované změny, přijde úterní procitnutí, kdy si začínáme uvědomovat, co vlastně naše změna obnáší a o jaké požitky spolu s ní přicházíme. A nakonec přichází na scénu středeční nechuť, kdy si říkáme: mám to zapotřebí?

Otázka, zdali to máme zapotřebí, by ale měla přijít jako první. Protože pokud v tom, co se chystáme udělat, nevidíme smysl, pravděpodobně to ani nedokončíme. Proto, než s něčím skutečně začnete, zeptejte se sami sebe, zdali to skutečně chcete. A pokud si na tu otázku odpovíte bez váhání kladně, běžte do toho. Nenechte se odradit a uvědomte si, že to bude vždy záviset pouze na vás. Pokud se domníváte, že se vaše okolí bude přizpůsobovat vašim cílům a bude pro vás vytvářet ideální prostředí, nespoléhejte na to. Chcete-li skutečně něco změnit, začněte se spoléhat pouze na sebe. A to v tom smyslu, že to za vás nikdo neudělá. To musíte vy sami.

Když přijmete odpovědnost za sebe sama, začněte se připravovat na to, co chcete udělat. Napište si na papír, čeho byste chtěli dosáhnout a co k tomu potřebujete. Dopředu si zajistěte vše potřebné a vytvořte si rozvrh, který bude zpočátku vaší berličkou. Najděte si řád, který se stane jakousi bezpečnou zónou pro dosažení vašeho cíle. A pokaždé, až se ten řád budete chystat porušit, položte si jednoduchou otázku: kdo a proč mi tento řád stanovil? Byli jste to vy s cílem dosáhnout něčeho, co pro vás znamená něco důležitého. Není-li tato odpověď dostačující a nechcete-li dodržovat ani svá vlastní pravidla, je to vaše volba. Ale uvědomte si, že si v tom případě nemáte na co stěžovat a jste vlastně spokojení lidé tak, jak jste právě teď. I to je krásné zjištění, je-li to pravda.

Ve většině případů záleží naše změna pouze na nás. A je pouze na nás, zdali se rozhodneme něco se sebou dělat, ať to znamená cokoliv. Vytvořme si svou vlastní šanci!


Picture: http://www.freepik.com


Publikované články
Archiv