top of page

Proč cvičit pilátes?


Stále přemýšlíte, proč cvičit pilátes? Důvodu je mnoho. Pilátes vám pomůže zlepšit flexibilitu, svalovou sílu i vytrvalost, rovnováhu těla a mysli. Naučí vás, jak správně dýchat a jak se zbavit stresu. Otázkou by tedy mělo spíše být, proč už pilátes dávno necvičíte.


Pilátes pracuje se šesti základními principy, kterými jsou dýchání, koncentrace, střed těla, kontrola, přesnost a plynulost.


Dech je klíčovým principem nejen v pilátes, ale i v životě. Správné dýchání nám pomáhá jak po fyzické, tak psychické stránce. Koncentrace neboli soustředěnost nám umožní provést cvik, jak nejlépe nám to naše tělo dovolí. Střed těla je chápán jako fyzické centrum těla, ze kterého by měly vycházet všechny naše pohyby. Jeho správná funkce a zapojení nám pomáhá od bolesti zad a zároveň se díky ní pohybujeme s větší koordinací. Díky kontrole pohybu provádíme cvik lépe a můžeme tak těžit maximum jeho benefitů. Cviky bychom měli provádět přesně, aby došlo k zapojení žádoucích svalových skupin. Pohyb provádíme plynule, což znamená hladce a nepřerušovaně.


Budete-li dodržovat tyto zásady (a to nejen při cvičení), stane se pro vás metoda pilátes velmi dobrým pomocníkem na cestě za lepší duševní a fyzickou kondicí.

Publikované články